Salsa Cubana Workshop s Pavlem Maximenkem

Základní informace

Datum a čas Sobota 02.12.2023 13:00 – 15:15
Město Hradec Králové
Místo konání Studio v Třebši (Hradecká 47/99, vedle restaurace Na Rozcestí)
Úroveň mírně pokročilí a pokročilí
Cena 700 Kč
Obsazenost Obsazeno
Přihlášky do 27.11.2023 přihlášky uzavřeny

Popis události

Začátkem prosince k nám do Hradce podruhé zavítá skvělý tanečník a lektor Pavel Maximenko!

Ve spolupráci jsme připravili workshop kubánské salsy, který je určen pokročilejším tanečníkům, kteří si chtějí rozšířit své taneční dovednosti.

Workshop bude trvat dvě hodiny s 15min přestávkou uprostřed. Během workshopu se nejprve zaměříme na individuální styling, kterým můžete svůj tanec obohatit, a poté se budeme věnovat pokročilejším figurám.

 

Program workshopu:

1. lekce | 13:00 – 14:00

pauza | 14:00 – 14:15

2. lekce | 14:15 – 15:15

 

O Pavlovi

Pavel je původem z Kazachstánu, kde žil do svých 7 let, a potom se odstěhoval s rodiči do Česka. Tanci se začal aktivně věnovat po základní škole, kdy začal závodně tančit standardní a latinskoamerické tance. Po 3 letech se zacal věnovat tancum jako salsa, bachata, zouk, kizomba, wcs, samba de gafieira a začal se vzdělávat na kongresech, workshopech a soukromých lekcích.

Po nějaké době hlavními tanci se staly salsa a kizomba, které aktivně vyučuje po celé ČR a zahraničí. Průběžně se účastnil soutěží jako Salsa Battle (1 místo) a má titul Mistra ČR 2016 v Salse. Ve výuce klade největší důraz na základní techniku pohybu, muzikalitu a conection v páru.

Kvůli jeho vášni k hudbě všech stylů a streetové kultuře, v jeho tanci je hlavní důraz na muzikalitu a kombinace tanečních technik ze stylů jako jsou reggaeton, dancehall, hip hop, afro, atd.

Podívejte se na VIDEO.

O salse

Salsa je tanec, který má kořeny na Kubě, kde vznikl spojením afrických, španělských a latinskoamerických vlivů. Poté se tento hudební styl a tanec dostal i do Spojených států a vzniklo několik různých tanečních stylů, mimojiné Los Angeles Style a New York Style. Kubánská salsa se od ostatních stylů liší především tím, že je tančena na místě a do kruhu. Je považována za nejstarší styl salsy a objevují se v ní výrazně prvky afrokubánského folkloru. Salseros by měli určitě znát pojmy son a rumba, které jsou s kubánskou salsou úzce spjaty a mají vliv i na moderní styly salsy.

 

Co budete potřebovat?​

Lekce se nesou v uvolněné atmosféře, nečekejte žádné formality. Přijďte oblečení tak, abyste se cítili dobře a mohli se hýbat.

Pokud nemáte taneční boty, bohatě stačí tenisky. Tanečnice, můžete tančit na podpatcích, ale pouze v případě, že máte taneční boty. Ostré podpatky by mohly poškodit podlahu.

 

INFORMACE K PŘIHLAŠOVÁNÍ

Přihlašování a platba probíhá jednotlivě. V přihlášce označte, zda jste leader (muž), nebo follower (žena). Během kurzu se v párech střídáme, respektujeme ale, pokud někdo přijde v páru a střídat se nechce.

Po zaplacení je částka nevratná, je ale možné za sebe najít náhradu. Tyto změny mi prosím hlaste před lekcí e-mailem.