Kurzy párové bachaty Hradec Králové

bachata logo

Bachata je párový tanec původem z Dominikánské republiky, který se postupně dostal do celého světa a získal svou moderní podobu. Naučte se ho s námi!

O Bachatě

Bachata je tanec založený na improvizaci mezi leaderem (tím je většinou muž, ale nemusí být) a followerem (většinou ženou).

Bachata má kořeny v Latinské Americe, konkrétně v Dominikánské republice a vznikla jednoduše „na ulici“. Latino-američané považují tanec za součást své kultury, baví se jím, seznamují se jím, a dává jim prostor k vyjádření sebe sama. Je to tanec temperamentní, vášnivý, ale také hravý a romantický.

Z Latinské Ameriky se Bachata dostala do USA a do Evropy, kde získala moderní podobu a vznikly tak styly, kterým dnes říkáme Bachata Moderna, Sensual nebo také Urbana. Tyto styly pak pracují s moderní hudbou, která je nám kulturně o něco bližší a možná právě proto se Bachata stala tak oblíbeným tancem i u nás.

O kurzech a workshopech

Lekcemi vás provedu se svým patnerem Tomášem a vždy se ponesou v uvolněné atmosféře bez zbytečných formalit. :)

Klademe důraz na techniku vedení a následování. Cílem je naučit se tančit s kýmkoliv, nejen s jedním partnerem. Na lekcích umožňujeme a doporučujeme se střídat v párech, není to ale povinné. Vše, co se naučíte pak budete moci uplatnit na tančírnách, které pro vás také připravujeme.

– Katy –

Přihlašování na kurzy

Aktuálně nemáme vypsané žádné termíny, v případě zájmu o uspořádání workshopu nebo kurzu nás můžete kontaktovat.

Aktuální informace o mých kurzech a workshopech sdílím na Facebooku Katy Bedliva Dance Projects. V případě jakéhokoliv dotazu pište na kontakty uvedené níže. 

2019 © Ing. Kateřina Bedlivá