fbpx

Tomáš Rešiliáno

S karibskými tanci jsem se setkal poprvé v roce 2015. Byla to láska na první krok, pohled i poslech. Byť mě okolnosti nasměřovaly ke studiu Bachaty, od prvního momentu byla mojí srdcovkou Salsa. Postupně jsem svůj čas a úsilí začal směřovat na Kizombu a Kubánskou salsu. 

Momentálně se snažím investovat většinu své energie do studia Kubánské salsy a tanečních stylů s ní spojených, především Rumby a Sonu. To obnáší např. pravidelné návštěvy zahraničních festivalů se špičkovými lektory a tanečníky. 

V minulosti jsem se věnoval intenzivně 11 let bojovým uměním, kde jsem dostal jedinečnou možnost několik let aktivně předávat své znalosti jako učitel. Díky tomu jsem objevil zálibu v učitelství a zároveň jsem pochopil, jak znalosti předávat efektivně a srozumitelně. 

V roce 2018 a 19 jsem měl možnost aplikovat lektorské zkušenosti přímo v tanci, kdy jsem asi půl roku vyučoval Salsu v brněnské taneční škole Eso. Výuku tance chápu jako jednu z nejlepších možností, jak nejen lidi okolo, ale i sám sebe posouvat výrazně vpřed.