tomas

Tomáš Rešiliáno

Taneční historie

2015

Počátek

S karibskými tanci jsem se poprvé setkal v brněnské kavárně Savoy. Od první chvíle byla mojí srdcovkou salsa, ke které jsem postupně začal směřovat své úsilí.

2017

Kubánská salsa

Díky skvělým lektorům, Pavlu Maximenkovi a Alexandře Nagy, pod jejichž vedením jsem měl možnost několik let studovat kubánskou salsu, jsem objevil krásu a temperament tohoto tance. Brzy jsem mu zcela propadl.

2018

Klíčové setkání

V rámci workshopů kubánské salsy v Praze jsem získal možnost osobně se seznámit s Leonem Bembem a Saškou Sedlákou, špičkovými lektory kubánských tanečních stylů v ČR a SK. Doposud se pravidelně potkáváme jak v rámci workshopů, tak individuálních lekcí.

2019

Salsa Cubana - LevelUP

Ve spolupráci s Katy Bedliva Dance Projects se od roku 2019 podílím na tvorbě tanečního kurzu Level Up zaměřeného na kubánskou salsu, rumbu a son. Abych neustále posouval své hranice, navštevuji významné evropské taneční festivaly, kde mám možnost učit se od vynikajících zahraničních lektorů.

2020

Salsa Cubana Brno

Svoji energii směřuji nejen do studia tance a jeho výuky, ale také do práce s brněnskou komunitou kubánské salsy. To zahrnuje např. pořádání workshopů s pozvanými lektory, organizování tanečních párty, komunitních tréninků nebo také společných cest za tancem, ať už v rámci ČR nebo do zahraničí.

2021

Co dál?

Krom toho, že chci zintenzivnit zahraniční návštěvy festivalů afrokubánského folkloru v Evropě a rozvíjet komunitu kubánské salsy v Brně, plánuji navštívit Kubu, kde bych chtěl pocítit kubánskou kulturu na vlastní kůži a přenést tuto zkušenost do svého tance...

Najdi mě

Moje akce

Aktuálně nemáme vypsané žádné termíny, v případě zájmu o uspořádání workshopu nebo kurzu nás můžete kontaktovat.