IMG_20190805_212446

Jana Grebenščiková

Taneční historie

2017

První setkání se salsou

Tanci jsem se věnovala už v dětství, kdy jsem šest let navštěvovala folklorní soubor Javorníček. Poté se můj život začal postupně ubírat jiným směrem a dlouhé roky se věnovala především jezdectví. K salse jako takové jsem se dostala v létě roku 2017, kdy jsem absolvovala intenzivní začátečnické kurzy salsy, bachaty a kizomby. Opět jsem objevila kouzlo tance a začala navštěvovat tančírny, tenkrát hlavně v již zaniklé kavárně Savoy.

2018

Kubánská salsa

Asi rok jsem se hodně věnovala kizombě, ale postupně jsem se doslova našla v kubánské salse. Velký podíl na tom mají lektoři Saška Sedláková a Leon Bembo, kteří mi ukázali kulturní a historickou hloubku tohoto tanečního stylu. Neustále mě baví objevovat další taje a souvislosti. Velkým zdrojem informací jsou pro mě také festivaly v zahraničí.

2019

Současnost

Se Saškou a Leonem spolupracuji doposud. Od roku 2019 učím v Brně lekce s názvem Level up a podílím se na organizaci salsa tančíren, workshopů a výjezdů na festivaly mimo Brno. Snažím se předávat krásu kubánské salsy dále.

Najdi mě

Moje akce

Aktuálně nemáme vypsané žádné termíny, v případě zájmu o uspořádání workshopu nebo kurzu nás můžete kontaktovat.