fbpx

Brněnští bachater@s, zapište si do kalendáře!

S jarem přichází mnoho tanečních bachatových akcí, které byste si neměli nechat ujít. A popravdě, už včera bylo na plánování pozdě. 

Hned na začátek pro vás mám výbornou zprávu. Za akcemi mezinárodních rozměrů nemusíte ani vytáhnout paty z Brna. Čekají nás totiž dva protancované víkendy s významnými zahraničními hosty. První dubnový víkend k nám zavítá světoznámý bachatový taneční pár – Truji a Gloria a týden na to nám bude taneční tempo a náladu udávat DJ Selphi.

Pokud vás to ale i tak táhne mimo naše krásné město, určitě vás bude zajímat Bachata Magic Festival, který proběhne již na konci března v Praze. Je to největší bachatový festival u nás a jistě na něm potkáte velkou část brněnské taneční komunity. Z přehledu jsem nevynechala ani možnosti, jak poměřit své taneční síly, ideální pro ty, co hledají nějaké taneční výzvy.

V případě, že vám je i Česká republika malá, mám pro vás tipy na zahraniční akce, kam se chystá brněnská bachatová komunita. Sluníčko, pláž, moře a bachata, to je ale kombinace, že?

A holky, bachateras, mám pro vás připravené kurzy, díky kterým zazáříte na každé party. Tak na to mrkněte. 😉

Bachata sensual weekend with Truji & Gloria

5. 4. 2019 Taneční studio Stolárna, Brno

Truji a Gloria jsou úspěšným párem původem ze Španělska (Barcelona), který staví na metodologii zakladatelů bachaty sensual – Korkeho a Judith. Již jako profesionální tanečníci spojili své cesty v březnu 2016 a od té doby měli možnost učit na velkých kongresech po celé Evropě i mimo ni. Mimo jiné je můžete znát i z videoklipu písně Última noche od Dani J.

Nyní máte jedinečnou možnost je potkat v Brně, kde stráví celé dva dny.

truji y gloria

Spring Sensual Party and Jack and Jill Competition

6. 4. 2019, Taneční studio Stolárna

Tato párty se koná v rámci víkendových workshopů s Truji & Gloria. Tančit se bude kromě bachaty i salsa, kizomba a zouk, a to ve dvou sálech. 

Pokud se nebojíte výzev, pořád máte možnost se zapojit do tzv. Jack&Jill soutěže. Jedná se o soutěž párovou, nicméně každý účastník soutěží sám za sebe. Soutěž má dvě kola při kterých se soutěžící v párech střídají a porota hodnotí jejich taneční schopnosti. Cení se především schopnost improvizace, muzikalita a v neposlední řadě taneční projev.

Bachata Selfie Night Party - DJ Selphi

12. 4. 2019, Taneční studio Stolárna

Hned o týden později nás čeká další velká party a to se světoznámým DJ Selphi, kterého během noci prostřídají DJ Momolatino, DJ Peťák, DJ Kron a DJ Ondra.

Celá akce bude o to zajímavější, že bude probíhat soutěž o nejlepší „selfie“ při tanci v páru.

Povinně selfíčko!!

Bachata Magic Festival

29. 3. – 1. 4. 2019, Praha

Bachata Magic je největší bachatový festival u nás, který se koná v jedinečných prostorách Národního domu na Smíchově a kostele svaté Anny. Toto bude jeho již čtvrtý ročník. 

Těšit se můžete na mnoho skvělých zahraničních lektorů např. Darío & Sara, 
Kike&Nahir, Berra y Laura Bachata Spain, Alex & Laura, Gábor & Anna, Sergio & Beige, Christoph & Noor a mnoho dalších. Zbývá několik posledních passů, tak moc dlouho neváhejte.

Minimálně na párty se ještě dostanete!

Mistrovství ČR Salsa & Bachata 2019

13. 4. 2019, Pardubice

Jen něco málo přes hodinu vlakem z Brna, v Pardubicích, se bude konat pravidelné mistrovství ČR v salse a v bachatě. Na soutěž je třeba se hlásit v páru a hodnotí se nejen improvizace, ale ve finále i choreografie na vlastní hudbu. Propozice a pravidla zde.

Je to přesně ta soutěž ve které před dvěma lety uspěli Radek s Dašou. A i když se necítíte na soutěžení, určitě bude celá akce zážitkem i pro diváky.

Bude to zážitek i pro diváky!

Summer sensual days & Croatian summer salsa festival

17. 6. – 1. 7., Rovinj, Chorvatsko

Chorvatsko je od nás pár hodin cesty a toto je akce, kam se sjíždějí lidé nejen z celé Evropy, ale i ze světa. Protančit den i noc nebylo nikdy jednodušší. První týden si můžete užít více bachaty a kizomby (SSD) a druhý týden více salsy (CSSF). 

Během dne můžete tančit u bazénu pár metrů od moře, takže i když sluníčko paří, stačí zalézt na chvíli do vody. A v noci, když se trochu osvěží vzduch, vyrazíte na party do centra krásného historického města Rovinj. Tančí se v několika obrovských sálech bývalé tabákové továrny (bachata, salsa linea, salsa cubana a kizomba). Během festivalů se můžete účastnit i některé „Boat Party“ a užít si živé koncerty v centru města. 

Kdo se přidá k brněnské výpravě?

Be fit and sensual 2019

18. 7. – 22.7., Fuengirola, Španělsko

Co takhle výlet do Španělska, kolébky bachaty sensual? Náplánujte si dovolenou s účastí na tomto festivale společně s dalšími brněnskými bachater@s. Jedná se o jedinečný koncept určeným pokročilejším tanečníkům, kteří chtějí nejen tančit, ale i zapracovat na své fyzičce.

Můžete se tam potkat například s Kiko a Christina (které již znáte z Brna), Truji a Gloria (brzy poznáte) anebo samotnými zakladateli bachaty sensual – Korke a Judith. A určitě naplánujte i poznávání okolí. Andalusie je region na samém jihu Španělska s úžasnými historickými městy a krásnými plážemi. Pro tipy. kam se jet podívat, mi klidně napište. 😉

Za kořeny bachaty sensual!

Chcete vědět, co se děje v brněnské bachatové komunitě i mimo ni? Sledujte mě na sociálních sítích.

Chcete se s někým o článek podělit? Sdílejte.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
20191207_193559-3

„Tanec je pro mě vášeň na celý život a neskutečně mě baví ji šířit dál.“

Starší příspěvky

Žádost o rezervaci

Pokud si přejete rezervovat ML-Studio, nebo jen zjistit další informace, neváhejte mě kontaktovat.

Adresa studia