fbpx

Salsa Cubana kurzy s Tomem, Klárou a Janou

Též nazývaná Timba nebo Casino je kubánským párovým tancem ulice. Vyvinula se na Kubě okolo 50. let 20. stol. velkou měrou z kubánského hudebního a tanečního stylu Son. Později se do Kubánské salsy přidává značný vliv afrokubánského folklóru, jež jí dává specifický charakter, kterým se značně odlišuje od jiných salsových stylů. Jedná se o tanec každodenního života. Jednou z nejkrásnějších věcí na Kubánské salse je právě její provázanost s folklórem a kulturou Kuby. To dává tanci “hloubku”, kterou může leckdo v moderních tanečních stylech postrádat.

Oběma kurzy vás provedou lektoři – Tomáš Rešiliáno, Klára Matušíková a Jana Grebenščiková.

Salsa pro začátečníky

V životě jsi netančil/la nebo už máš nějakou zkušenost s jiným tancem, ale Salsou jsi nepolíbený/ná? Pak je tento taneční kurz přesně pro tebe! 

V kurzu Salsy pro začátečníky budeme probírat základy tohoto tance od úplného začátku. Naučíte se vše potřebné k tomu, abyste byli schopni zatančit základní prvky Salsy na tančírnách a párty s jinými tanečníky!
Po absolvování začátečnického kurzu budete připraveni pokračovat v navazujícím kurzu pro mírně pokročilé a pokročilé.

Salsa Cubana mírně pokročilí a pokročilí

Absolvoval/la jsi náš kurz pro začátečníky nebo máš už zkušenost s nějakým stylem Salsy? Zvládneš zatančit základy Salsy s různými partnery? Pak je tento kurz určený právě tobě! 

Vpravíme vás do světa Kubánské salsy a seznámíme s tanečními styly jako je Rumba nebo Son, které jsou základními stavebními kameny Kubánské salsy. Tyto hlavní aspekty Kubánské salsy si budeme neustále připomínat, vracet se k nim a dlouhodobě rozvíjet.

Kurzy září/říjen

Salsa pro začátečníky – čtvrtek, 18:30 – 20:00 h, ML-studio
– 8 lekcí
– cena kurzu: 1400Kč/osoba, 2600Kč/pár
– 19. 9. – 7. 11. 2019
Salsa Cubana pro mírně pokročilé a pokročilé tanečníky – čtvrtek, 20:00 – 21:30h, ML-studio
– 8 lekcí
– cena kurzu: 1400Kč/osoba, 2600Kč/pár
– 19. 9. – 7. 11. 2019